Temel, başlangıç, orta ve ileri seviyede dersler.

Dersler

Temel Kiteboard Eğitimi (6 Saat):

Temel Kiteboard Eğitiminde çevre değerlendirme, güvenlik, malzeme tanıma ve kurulum ile başlayıp, ilk kez uçurtma uçurma deneyimi (first piloting) ile devam ediyoruz. Uçurtma kontrolü sağlandığında saat yönleri doğrultusunda uçurtmayı hareket ettirerek güç yaratmayı öğreniyoruz. Kontollü bir şekilde güç yaratarak deniz yüzeyinde vücudumuzu sürükleme aşamasına geçiyoruz (body-drag). İki yöne kontrollü sürükleme ve durma sağlandığında board ile start alma aşamasına (water start) geçiyoruz. Uçurtmayı hareket ettirip, güç yaratıp sudan kalkışlar ile iki yöne ilk sürüşleri gerçekleştiriyoruz.

Kiteboard Free Style:

Kendini geliştirmek ve akrobatik hareketler yapmak isteyenlere başlangıç, orta ve ileri seviyede hareketleri yapabilecekleri teknik dersler.

Foil Board:

Hydro-foil sistem özel tasarımı ile su yüzeyinin altında yer alan uzun bir mast ve kanattan oluşur. Hydrofoiller genel prensip olarak, sürtünmeyi azaltıp hızı arttırarak boardun suyun üstünde kalmasını sağlayan bir aerodinamik prensibe dayanır. Şişirilebilir uçurtmayla veya foil uçurtmayla kullanabileceğiniz bu board adeta su üzerinde uçuyormuş izlenimi verir. Bu disiplini öğrenmek veya geliştirmek isterseniz, hem free ride (serbest dolaşma) hem de olimpik dal olan formula sınıfında milli sporculardan ders alabilirsiniz. Daha az rüzgarda bile sürüş imkanı veren foil board özgürce dolaşmanızı sağlayacak.

Wing Foil:

Yeni bir trend olan wingfoil, su üzerinde bir sörf tahtası ve bir kanat kullanarak yapılır. Son zamanlarda su sporları tutkunları arasında popüler hale gelmiştir. Okulumuzda en yeni ekipmanlarla, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar ders alabilir, kendinizi geliştirebilir ve kiralama yapabilirsiniz. Foil board üzerinde sürüş becerisini hızlıca kazandırmak amacıyla 2 seans E-Foil dersleri ile başlayan eğitimler, karada wing (kanat) kullanımı eğitimi ile devam eder. Sonrasında wing ve SUP (Stand up Paddle) eşliğinde kıyıda eğitimlere geçilir. Temel becerilerin gelişmesini takiben de botla derin suda wing foil boardu ve wing (kanat) ile teknik eğitim verilir.

E-Foil:

Yepyeni bir heyecan ve/veya rüzgarsız günlere alternatif arayanlar buraya! Gökova Körfezi’nde harika bir deneyim için ihtiyacınız olan tek şey kendinizsiniz. Elektrikli boardun kontolü tamamen sizde olarak dilediğiniz şekilde suda ilerleyebilirsiniz. Daha ilk seansta sürüş keyfini yakalayın; iki üç seanslık kısa bir eğitim sonrası da foil board ile sürüşün keyfini çıkarın.

SUP:

SUP, kendiliğinden su üzerinde yüzen büyük bir board üzerinde ayakta veya oturarak kullanılan bir kürek yardımıyla hareket eder. SUP yaparken, dengenizi sağlamak için vücudunuzun çeşitli kas gruplarını çalıştırırsınız ve aynı zamanda doğanın tadını çıkarırken eğlenceli bir egzersiz yapmış olursunuz. SUP, tüm yaş grupları ve beceri seviyeleri için uygundur, tam vücut egzersizi sağlar ve dayanıklılığınızı artırır. Sporunuzu yaparken bir yandan doğada vakit geçirebilir, Gökova Körfezi veya meşhur Azmak Nehri’nin ve muhteşem manzaralarını keşfedebilirsiniz.